برج جریان مخالف (مکعبی)

برج های خنک کننده مکعبی مدار بسته :

در کولینگ تاورهای مدار بسته ، بین جریان آبی که بایستی خنک شود و جریان هوای عبوری، هیچ گونه تماس مستقیمی وجود ندارد. سیال فرآیند توسط پمپ سیرکوله در مدار بسته برج به گردش در می آید.گرمای سیال فرآیند از طریق لوله های کویل که از جنس مس با ضریب انتقال حرارت بالا می باشند به آبی که از تشت برج توسط سیستم توزیع آب (نازل) بر روی کویل ریخته می شود منتقل میشود.


به طور همزمان هوا نیز از طریق دریچه های ورودی هوا در پایه برج ، توسط مجموعه فن و پروانه به داخل برج خنک کننده کشیده شده و بصورت مخالف جریان آب بر روی سطح کویل حرکت میکند. در این جریان مقدار کمی آب تبخیر میشود که باعث سرد شدن سیال درون لوله می شود و هوای گرم مرطوب توسط فن به بالای برج مداربسته کشیده شده و در جو تخلیه میشود.

آب باقی مانده به تشت برج خنک کننده میریزد و مجددا این سیکل تکرار می شود. کمتر بودن دمای خشک هوا در مقایسه با دمای سطح لوله ها ، به خنک کردن آب درون لوله ها نیز کمک می کند.

به دلیل بسته بودن مدار گردش آب در این نوع از برج ها تبخیر آب و رسوب به حداقل خواهد رسید.


مزایا :

کاهش مصرف آب
کاهش رسوب در مصرف کننده
عدم نیاز به اسیدشویی و رسوب زدایی


سیستم فن درایو :

موتور فن و مجموعه درایو به گونه ای طراحی شده است که امکان سرویس دهی آسان موتور و تنظیم کشش تسمه از قسمت بیرونی دستگاه را فراهم می کند.


کویل مدار بسته :

کویل به گونه ای طراحی شده است که حداکثر ظرفیت خنک کنندگی را تضمین می کند. جریان هوا مخالف جریان سیال خنک کننده در حرکت بوده که کارآمدترین نوع انتقال حرارت را فراهم می کند. طراحی کویل به گونه ای صورت گرفته که حداقل افت فشار هوا و حداکثر قابلیت انتقال حرارت را فراهم کند. علاوه بر این، تمام لوله ها در جهت جریان قرار می گیرند تا از زهکشی سیال فرآیند اطمینان حاصل شود.

این ویژگی ها و سایر پیشرفت های مهندسی کویل در آزمایشگاه تحقیق و توسعه به اثبات رسیده است و مزایای ذیل را به همراه داشته است:
مصرف برق پایین در هر تن
وزن عملیاتی کمتر
ابعاد مناسب دستگاه
کاهش مصرف آب
کاهش رسوب در مصرف کننده
عدم نیاز به اسیدشویی و رسوب زدایی


کویل ها از لوله های مسی ، آلومینیومی و یا گالوانیزه (بنا به درخواست) با کیفیت بالا و با رعایت دقیق ترین روش های کنترل کیفیت تولید می شوند. برای اطمینان از کیفیت مواد و ساخت ، قبل از مونتاژ تحت فشار 400bar مورد آزمایش قرار میگیرند .

برج های خنک کننده مکعبی مدار بسته

برج های خنک کننده مکعبی مدار بسته
This image for Image Layouts addon
دریافت کاتالوگ محصول